Natalia Kwiek, pochodząca z niewielkiej miejscowości zagubionej na Podlasiu, nazywanej przez niektórych polskim Rivendell. Uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Ciechanowcu i to właśnie ta szkoła i nauczyciele odegrali ogromną rolę w rozbudzeniu u niej zainteresowania historią sztuki i sztuką w szerokim rozumieniu, fotografowanie zaś towarzyszyło jej od dziecka.

Początkowo uwielbiała oglądać zdjęcia w rodzinnych albumach, układać je, przeglądać, przekładać. Później zaczęła sama robić fotografie najpierw amatorskim sprzętem, z czasem zamieniła go na bardziej profesjonalny. Nauczyła się cyfrowej obróbki zdjęć, co dało jej dodatkowe możliwości pokazania ludzi i natury, jakie chciałaby widzieć.
Połączyła miłość do fotografowania z pasją do literatury, dzięki czemu tworzy baśniowy świat zdjęć-obrazów. Możliwości, jakie otworzył przed nią Internet, pozwoliły na pokazanie prac szerszemu gronu oraz zauważenie ich przez pracownika Archiwum Akt Dawnych w Warszawie. Dzięki temu artykuły naukowe publikowane na portalu społecznościowy Archiwum są ilustrowane właśnie fotografiami Natalii. Są to: „Protokół egzaminu magisterskiego Adama Mickiewicza z 1819 roku”, Oprac. R. Górny Fot. N. Kwiek; „Całego Egiptu dozorca” – historia biblijnego Józefa w staropolskim poemacie okraszonym współczesną fotografią. Fot. N. Kwiek; „Starożytną fundację tego kościoła potwierdzam i umacniam” – Janusz Kiszka uposaża kościół parafialny w Ciechanowcu. Oprac. R. Górny, Fot. N. Kwiek.
Pierwszą wystawę jej prac można było obejrzeć w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu w dniach 5-18 kwietnia 2018 r. Obecnie wystawa pt. „Metamorfozy” jest dostępna w Galerii „Odrobina kultury”, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach.
Serdecznie zapraszamy!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;