Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Kim jest Franek-Bałaganek? Co robi Pani Jola w fabryce zabawek? Skąd u misia skrzydełka? Co łączy misia z bajki i naszą Bibliotekę? - odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie w każdy wtorek między 14.00 a 16.00 na ul. Górnej 23A ;)

Serdecznie zapraszamy!

Kolejny wtorek biblioteczny za nami. Pierwszym punktem jak zawsze jest głośne czytanie. Tym razem dzieci wysłuchały baśni o kapryśnej królewnie, która chciała mieć codziennie nową biżuterię. Swoimi kaprysami doprowadziła do zubożenia kraju.

W minioną środę (3 lipca) mieliśmy okazję gościć grupę dzieci uczestniczących w zajęciach letnich prowadzonych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Nie mogło się obejść bez wspólnej lektury, a po niej... sami zobaczcie :)

Biblioteka zaprasza dzieci i młodzież w każdy wtorek między 14.00 a 17.00 do wspólnego, bezpiecznego spędzenia czasu. Pracownicy biblioteki przygotowali m.in. zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe a wszystko to w połączeniu z tekstem literackim. Każde zajęcia będą inne, dostosowane do wieku dzieci, które pod okiem rodzica/opiekuna, zechcą uczestniczyć w wakacyjnych spotkaniach.

Zajęcia są bezpłatne. Prace wykonane podczas zajęć zostaną pokazane na powakacyjnej wystawie w naszej mini galerii "Odrobina Kultury" we wrześniu.

Serdecznie zapraszamy!

„Kto Ty jesteś – Polak mały”…
Godło, flaga, hymn – symbole  bliskie sercu każdego Polaka, były tematem zajęć w Oddziale dla Dzieci. Obchodzone w maju święto flagi i Konstytucji 3 Maja, były doskonałą okazją do przypomnienia historii naszej ojczyzny oraz symboli, które są z nią związane i bliskie każdemu Polakowi.

„... bo by rosnąć, aby żyć, trzeba czystą wodę pić.”
Światowy Dzień Wody obchodzony 22 marca był okazją do uwrażliwienia na obecność wody w środowisku. Na początku przedszkolaki miały za zadanie określić jej właściwości: zapach smak, kolor.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” zakończony. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka kontynuuje akcję także w roku 2019! Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi urodzonymi w 2016 r. do zakładania kart czytelniczych, korzystania ze zbiorów oraz odbioru wyprawki w postaci książeczki.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;