Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Choć w ciągu dnia pogoda dopisuje, wieczory i ranki stają się chłodne a to oznacza, że lato powoli się kończy. W ostatnim tygodniu wakacji nie opuszcza nas dobra energia i w nowy rok szkolny wchodzimy wypoczęci, pełni pomysłów i pozytywnych wibracji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej letniej akcji "Wakacje w bibliotece".

Niestety, wszystko się kiedyś kończy..., lato także. 20 sierpnia odbyły się przedostatnie spotkania w ramach "Lato z Biblioteką" - "Wtorki z Biblioteką". Dzieci, mamy, tatusiowie, dziadkowie i rodzeństwa licznie odwiedziły Bibliotekę włączając się do wspólnej zabawy. Zapał do pracy - co widać na zdjeciach - nie opuszcza  uczestników spotkań, a nam jest bardzo miło i ciepło na serduchach, że nasza letnia akcja przypadła do gustu młodym czytelnikom i nie tylko.

Kipu, pismo klinowe, papirus, tabliczki gliniane i inne materiały pisarkie poznawali uczestnicy "Wtorku z Biblioteką". Dzieci miały też okazję do wypróbowania takich narzędzi jak: gęsie pióro czy patyki. Jak się uczyliśmy i bawiliśmy? - zobaczcie sami :).

Zwyczajem wtorkowym, punktualnie o 14.00, pani Magda zaprosiła dzieci do wspólnego czytnia. Tym razem tematem przwodnim było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach oraz niesienie pomocy osobom jej potrzebującym. Po  lekturze na uczestników zajęć czekali niezwykli goście.

W ostatni biblioteczny wtorek dowiedzieliśmy się co najmniej dwóch rzeczy:
 - nauka języka obcego to czysta przyjemność, szczególnie jeśli w rolę nauczycieli wcielają się nasi przyjaciele ze słonecznej Hiszpanii
 - robale, choć czasami obrzydliwe, są niezwykle ekscytujące a nawet bywają pożyteczne!
#wtorekZbiblioteka#mbpSiemiatycze#wartoByc

Kim jest Franek-Bałaganek? Co robi Pani Jola w fabryce zabawek? Skąd u misia skrzydełka? Co łączy misia z bajki i naszą Bibliotekę? - odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie w każdy wtorek między 14.00 a 16.00 na ul. Górnej 23A ;)

Serdecznie zapraszamy!

Kolejny wtorek biblioteczny za nami. Pierwszym punktem jak zawsze jest głośne czytanie. Tym razem dzieci wysłuchały baśni o kapryśnej królewnie, która chciała mieć codziennie nową biżuterię. Swoimi kaprysami doprowadziła do zubożenia kraju.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;