Podczas ostatniej kawiarenki czytelniczej zebrani mogli wysłuchać fragmentów różnych powieści, czytanych przez młodzież. Bardzo jesteśmy zadowoleni (zarówno Liderki projektu Kreatywny czytelnik jak i my, bibliotekarze) – kawiarenki czytelnicze dowodzą, że młodzież jednak czyta! Być może nie zawsze i nie wszystkie lektury szkolne, ale czyta. Liczymy na to, że dzięki organizacji takich spotkań jak kawiarenki, Biblioteka stanie się miejscem chętnie odwiedzanym również i przez młodzież, że tu będą częściej poszukiwać inspiracji do czytania,spotykać się by porozmawiać o interesujących tekstach lub zagrać w gry planszowe i nie tylko, że wreszcie Biblioteka przestanie być miejscem nieciekawym, żeby nie powiedzieć nudnym, że zamiast dźwięczącej ciszy coraz częściej będziemy słyszeli radosny śmiech i gwar rozmów jej gości, również tych w wieku 14+


A poniżej autorzy i tytuły polecanych przez m łodzież książek:
A. Conan Doyle „Przygody Sherlocka Holmesa”, S. Lawhead „Wojna o Raj”, J. D. Carr „Diabeł w aksamitach”, I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”, J. Korczakowska „Spotkanie nad morzem”, G. Forman „Wróć, jeśli pamiętasz”, F. Moccia „Chwila szczęścia”, A. Todd „After”, J.K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzne”, E. E. Schmitt „Oskar i pani Róża”, S. Meyer „Intruz”, R. Ward „Numery” t. 1, M. Zusak „Złodziejka książek”, T. „Dotyk Julii”.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;