Jak wiecie, nie należymy do szczególnie zamożnych instytucji, dlatego też każda możliwość bezpłatnego powiększenia naszego księgozbioru jest dla nas bardzo ważna. Taka okazja właśnie się pojawiła, ale potrzebna jest nam Wasza pomoc.

„Kinder Mleczna Kanapka” organizuje w październiku akcję „Wspólne czytanie”. Jej ideą jest propagowanie wspólnego czytania rodziców i dzieci. W ramach akcji organizator przewidział też konkurs dla bibliotek: 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania. 100 kolejnych – zestawy 50 książek.

O tym, które biblioteki zdobędą nagrody, zadecyduje aktywność ich czytelników. Zasady są banalnie proste: rejestrujemy się na stronie https://www.wspolneczytanie.pl/konto (posiadacze profili FB nie muszą zakładać konta), od 2 do 31 października głosujemy, wybierając z listy zgłoszonych bibliotek naszą ulubioną. Każdego dnia możemy oddać jeden głos. 7 listopada zostanie ogłoszona lista nagrodzonych bibliotek.

Prosimy – pomóżcie nam! Kliknięcie w jeden link dziennie więcej nie wymaga przecież aż tak wielkiego zachodu, a ewentualna korzyść będzie przede wszystkim dla naszych dzieci. Udowodnijmy, że jesteśmy w stanie wspólnie działać na rzecz naszej lokalnej społeczności!