„Tylko Lola” - Jarosław Kamiński

    Tę książkę trzeba przeczytać, nawet jeśli na początku trudno będzie zaakceptować jej formę. Po kilku rozdziałach, mimo przeskoków w czasie i przestrzeni, powieściowy świat zacznie układać się w konkretną całość. Na tyle ważną, że zechcemy ją zapamiętać.


    „Tylko Lola” Jarosława Kamińskiego to intrygujący „dwugłos” dotyczący wydarzeń z okresu PRL-u znanych wszystkim jako „Marzec '68”. Dwie bohaterki, Nina i Lidia, snują swoje opowieści starając się z perspektywy lat zrozumieć siebie i mechanizmy Historii. Życie Lidii przez tę historię zostało zniszczone, Ninę wydarzenia lat sześćdziesiątych ostatecznie wyzwoliły. Razem z bohaterkami czytelnik zanurza się w świat lat minionych. Żyje w nim próbując zrozumieć, buntuje się i poddaje, dokonuje trudnych wyborów.
    Jakie znaczenie w całej opowieści ma tajemnicza trzecia bohaterka, tytułowa Lola? Czy Nina i Lidia pogodzą się z Historią i ze sobą? Czy z Historią pogodzi się Czytelnik? Jeśli nie boisz się trudnych pytań i trudnych historii, „Tylko Lola” jest właśnie dla Ciebie.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;