Kawiarenki czytelnicze: „Niepodległa w literaturze”:

• czytamy patriotyczne teksty:

19 kwietnia godz. 16.30 (dorośli);

-     12 maja godz. 14.00; (młodzież szkół podstawowych i gimnazjalna)

• 10 października godz. 10.00 („Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą” - spotkanie dla szkół ponadgimnazjalnych z minikonkursem oratorskim i quizem literackim ze znajomości tekstów o tematyce patriotycznej).

Spacer historyczno-patriotyczny z księżną Anną: 24 czerwca godz. 16.30 [zbiórka uczestników w strojach epokowych w MBP ul. Górna 23 A, spacer do parku; koncert muzyki oświeceniowej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach]

Narodowe Czytanie - 9 września, godz. 14.00 – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytają przedstawiciele Organizacji Pozarządowych

Wystawa „Póki w narodzie myśl swobody żyje” A. Asnyk – wystawa publikacji o tematyce narodowej we wszystkich oddziałach biblioteki od 10 października do 15 listopada.