24 kwietnia gościliśmy pisarza, Radosława Lewandowskiego. Pisarz jest Absolwentem Wydziału Zarządzania i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wiele lat przepracował w administracji samorządowej i państwowej. Jest miłośnikiem literatury i filmu z gatunku fantasy, science fiction, space opera, post. apo, oraz barwnych i nieco krwawych opowieści historycznych. Znalazł się również w gronie założycieli Płockiego Klubu Fantastyki „Elgalhˈai”. Jako historyk-amator zajmuje się głównie historią skandynawii. Jego zainteresowania obejmują również kulturę wczesnosłowiańską i skandynawską. Jakby tego było mało, bywa również aktorem Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Autor powieści:

• „Yggdrasil Struny Czasu” – traktującej o podróżach w czasie i między wymiarami
  • „Yggdrasil Exodus” – space opery, opisującej ludzkość w obliczu kosmicznej zagłady
  • „Wikingowie. Wilcze dziedzictwo” - opowieści o walce o władzę i podróży do nowego świata.
  • "Wikingowie. Najeźdźcy z Północy” - historii opisującej losy wikinga wśród Indian z Ameryki Północnej.
  • „Wikingowie Topory i sejmitary” - opowieści o podróży grupy wikingów i Indian, przez rzeki Rusi go Bizancjum.
  • „Wikingowie Kraina Proroka” - zamykającej cykl „Wikingowie”. Opisano w niej pełną przygód drogę wikińskich najemników przez kalifat Kordoby i Sycylię.

Autor opowiadań:

• „Tygrys szablozęby” - o podróży w czasie.
  • „Pieczęć na niebie” - o wyprawie do sąsiedniej galaktyki – uzupełnienie cyklu Yggdrasil.
  • „Skarb Haralda Sinozębego” - opowiadanie w realiach skandynawskich, będące odpowiednikiem greckiego mitu.
  • „Pieśń księżyca” - historyczne opowiadanie erotyczne, które ukazało się w antologii „Bierz mnie”

Podczas spotkania promującego ostatnią, czwartą cześć wikińskiej sagi uczestnicy spokania mieli okazję poznać intrygujące fakty z historii Wikingów, ich podbojów i zwyczajów. Dowiedzieli się również, co łączyło wikińskiego wodza Waregów z rosyjską dynastią Rurykiewiczów.