Minikonferencja poświęcona korzyściom płynącym z czytania dzieciom, jego wartościom w życiu małego człowieka, wspólnego wkraczania w świat kreowany w literaturze i pełnoprawnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się skąd czerpać nowe czytelnicze inspiracje.

 Wydarzenie poprowadzi dr Marta Białobrzeska, pracownik naukowy Katedry Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia br. o godz. 16.00 w MBP w Siemiatyczach (ul. Górna 23 A).

Konferencja będzie stanowiła zamknięcie pilotażowyego projektu Instytutu Książki, realizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, który rozpoczął się we wrześniu 2018 r. Celem akcji było zachęcenie rodziców do korzystania ze zbiorów bibliotecznych i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który w okresie od września do końca grudnia 2018 r. odwiedził naszą bibliotekę, otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymywał specjalną naklejkę. Zebranie dziesięciu naklejek uprawnia do odbioru imiennego dyplomu, potwierdzającego czytelnicze zainteresowania dzieci. Pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki zostaną wręczone już 28 stycznia br. o godz. 16.00 w MBP w Siemiatyczach (ul. Górna 23 A).

Wraz z Wyprawką rodzice trzylatka otrzymali specjalną broszurę „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Serdecznie zapraszamy!

ps_bar.jpg

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;