plan mod

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! (FPA!) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców, którzy mieszkają lub pochodzą z Podlasia – kręcą oni i one: fabuły, dokumenty, klipy i animacje.

Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach. Akcja narodziła się w 2004 roku i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała w świat promując krótkometrażowe kino, Podlasie i ludzi stąd poprzez filmy oraz organizację pokazów i warsztatów.

Koordynatorzy FPA! wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobra energia, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

Reagując na sympatyczne zaproszenie z Siemiatycz działający przy BOK w Białymstoku organizator akcji Filmowe Podlasie Atakuje oraz Festiwalu ŻUBROFFKA - dkf Gag, przygotował specjalną selekcję filmów krótkometrażowych twórców z północno - wschodniej Polski.

Zapraszamy na seans !

bok_logo.png

 

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;