plan mod

Szanowni Państwo,

z uwagi na fakt, że nasza Biblioteka pełni funkcję biblioteki powiatowej, przygotowujemy co roku jednodniowe szkolenie dla bibliotekarzy powiatu siemiatyckiego. W bieżącym roku szkolimy się 14 maja (wtorek). Zajęcia będą dotyczyły praktycznych aspektów ochrony danych osobowych w bibliotekach. W związku z tym uprzejmie informujemy, iż zarówno siedziba główna biblioteki oraz filia MBP będą tego dnia zamknięte dla czytelników.

Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

***

Ochrona danych osobowych w bibliotekach – stosowanie przepisów RODO w praktyce

Szkolenie poprowadzi doktor nauk społecznych Łukasz Wojciechowski, wykładowca akademicki, trener prowadzący szkolenia i przedsiębiorca. W dorobku prelegenta znajduje się ponad 100 zrealizowanych szkoleń dla instytucji publicznych, firm oraz osób indywidualnych. W dorobku naukowym zaś teksty specjalistyczne, naukowe i publicystyczne, m.in. jest współredaktorem takich publikacji jak: Bezpieczeństwo państwa w cyberprzestrzeni i Bezpieczeństwo osób w cyberprzestrzeni.

Ł. Wojciechowski jest certyfikowanym audytorem systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z ISO27001, opracowuje i koordynuje dokumentację kontroli zarządczej dla instytucji publicznych oraz ochrony danych osobowych dla instytucji publicznych i firm.

Ł. Wojciechowski pełni funkcję przewodniczącego w Komisji Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni w Polskim Towarzystwie Geopolitycznym. To tylko kilka najważniejszych informacji o dorobku zawodowym naszego szkoleniowego trenera. Zapowiada się bardzo merytorycznie i pracowicie.

 

Program szkolenia:

1. Na czym polega ochrona danych osobowych i kto za nią odpowiada?

2. Najważniejsze założenia reformy systemu ochrony danych osobowych.   

3. Przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami prawa.

4. Procedury i dokumentacja ochrony danych osobowych w bibliotece.

5. Praktyczne zadania Inspektorów ochrony danych (IOD), zadania pracowników bibliotek.

6. Powierzanie, udostępnianie i współadministrowanie danych osobowych.

7. Rejestry czynności i kategorii czynności przetwarzania.

8. Zgłaszanie incydentów bezpieczeństwa - do kogo, kiedy i w jakich sytuacjach.

9. Analiza ryzyka w bibliotece.

10. Skargi i inne trudne sytuacje oraz dobre praktyki.

 

 

Serdecznie zapraszamy dyrektorów, kierowników i pracowników bibliotek publicznych powiatu siemiatyckiego.

 

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;