Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwszy w naszym mieście pokaz filmów nagrodzonych podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, którego czternasta edycja miała miejsce w dniach od 4 do 8 grudnia ub. r. w Białymstoku i regionie.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że…

Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od kilkunastu lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata.

Tematem przewodnim tegorocznej ŻUBROFFKI jest kosmos i jego tajemnice. Przestrzeń kosmiczna wydaje się bowiem z jednej strony możliwą drogą ucieczki przed coraz liczniejszymi zagrożeniami na Ziemi, a z drugiej – może stać się szansą na uwolnienie nowego potencjału. Wyprawa w kosmos pozwala też zobaczyć świat z zupełnie innej, odświeżającej perspektywy.

Festiwalowy Żubr (autorstwa duetu Kijek/Adamski), zdekonstruowany podczas 13. ŻUBROFFKI, powraca – dzięki wyobraźni Michała Sochy – w nowej, kosmiczno- gwiezdnej odsłonie. Graficzka Izabela Sroka, w oparciu o wykreowane przez Michała Sochę projekty, stworzyła nową identyfikację wizualną festiwalu. Na początku grudnia warto więc przy dobrej pogodzie zerkać na nocne niebo, bo wszystko wskazuje na to, że rozbłyśnie tam nowa konstelacja – Wielka Żubrzyca!
Strona organizatora  http://www.zubroffka.pl/

Dziękujemy Białostocki Ośrodek Kultury i Krzysztof Sienkiewicz!