Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Od 6 maja wznawiamy działalność Biblioteki. Niestety, w związku z sytuacją epidemiologiczną, nie będzie możliwy stosowany dotychczas wolny dostęp do zbiorów.

Biblioteka będzie funkcjonowała według nowych zasad, które prezentujemy poniżej. Zasady te zarekomendowała Biblioteka Narodowa.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ I FILII:

1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek założenia rękawiczek oraz zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.).
  2. Po wejściu do punktu zwrotu książek należy zdezynfekować ręce w rękawiczkach płynem do dezynfekcji ustawionym w holu.
  3. Przyniesione przez Czytelnika książki należy włożyć do kartonu ustawionego w strefie oznaczonej napisem KWARANTANNA. Jeśli Czytelnik tylko zwraca książki, to nie czeka na odnotowanie umieszczonych w kartonie książek. Książki te, po zdezynfekowaniu okładek, zostaną odnotowane dopiero po upływie doby.
  4. Czytelnik chcący wypożyczyć książki przechodzi do odpowiedniego oddziału/wypożyczalni.
  5. Chcąc skrócić czas dostępu do literatury, wydłużony przez 14 dniową kwarantannę każdego wypożyczonego egzemplarza, rekomendujemy wcześniejszą rezerwację książek poprzez:

-        rezerwację w systemie MAK+ (katalog online na stronie Biblioteki: www.mbp.edu.pl)

-        zamówienie przez telefon: 85 655 2318

Stanowiska wypożyczeń znajdują się w drzwiach do poszczególnych działów.

Na terenie holu Biblioteki może przebywać 1 osoba (nie mamy możliwości zapewnienia odpowiedniej odległości między odwiedzającymi).

W trosce o Państwa i bibliotekarzy zdrowie prosimy o stosowanie się do ww. zasad: wybranie literatury już w domu, zarezerwowanie, ewentualnie spisanie na kartce, by ograniczyć czas spędzany w lokalu Biblioteki.

Wypożyczanie będzie się odbywało w godz. od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.

Czytelnia oraz pracownia multimedialna pozostają nieczynne do odwołania.

Warsztaty, spotkania, wystawy i lekcje biblioteczne zostają zawieszone do odwołania.

Ww. zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Czytelnikom jak i pracownikom. Czas pandemii trwa nadal dlatego jesteśmy zmuszeni zrobić wszystko, żeby zachować zdrowie i bezpieczeństwo.

Do zobaczenia J