Luksografia – metoda otrzymywania obrazów przez bezpośrednie naświetlenie materiałów światłoczułych, na które nałożone są przedmioty o różnym stopniu przeźroczystości; jeden z rodzajów fotogramu – tyle wyjaśnia definicja. Dla laika nadal trudno zrozumieć zawiłości fotografii bez aparatu. Dzięki warsztatom w których mogliśmy uczestniczyć zrozumieliśmy i do tego wykonaliśmy własne fotografie, a właściwie luksografie.

Dariusz Myhan, artysta, fotograf, absolwent Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, podzielił się z uczestniczkami spotkania wiedzą niezbędną do tworzenia własnych kompozycji wykonanych techniką luksografii.

Spotkanie odbyły się w ramach projektu „Polska światłem malowana” realizowanego przez Dariusza Myhana, stypendystę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

Zainteresowanych tematem zachęcamy do śledzenia projektu „Polska światłem malowana”