Teresa Modzelewska pełni funkcję Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Boćkach. Charakteryzują ją otwartość i serdeczność oraz zaangażowanie w wiele działań społecznych.  Po studiach na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa ukończonych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, przez wiele lat tam właśnie pracowała i mieszkała.

Na rodzinne Podlasie wróciła stosunkowo niedawno, bo około 10 lat temu i od razu zajęła się wieloma przedsięwzięciami, m.in. pisaniem artykułów historycznych do „Niedzieli”, redagowaniem i składaniem „Boćkowiaka” - czasopisma lokalnego, realizacją projektów, pracą ze społecznością lokalną. Szerokie zainteresowania światem zewnętrznym, potrzebami wszelkich istot, niesłabnący optymizm wpływają na to, że nawet samo przebywanie z nią przynosi radość i chęć do działania.

Pasją Teresy Modzelewskiej jest fotografia, dlatego też niemal każdą wolną chwilę poświęca podglądaniu przyrody z aparatem w ręku. Pozują jej motyle i pszczoły, koty i psy, ale zdarzają się również postaci ludzi zagubione w bezkresie przyrody. Pięknie potrafi uchwycić zmieniające się pory roku, wie gdzie szukać miejsc najpiękniej oddających uroki podlaskiej ziemi.

Po raz drugi nasza Biblioteka pokazuje prace Tereski Modzelewskiej. Fotografie motyli bardzo interesują dzieci, które nie tylko oglądają wystawę, ale też pod opieką naszego pracownika poznają książeczki traktujące o przyrodzie.
Wystawę w galerii „Odrobina kultury” można oglądać do połowy lipca.