"Twoja dziecko - ważna sprawa" - o tym jak bardzo, przekonali się uczestnicy spotkania z dr Martą Białobrzeską z  Katedry Badań Filologicznych "Wschód - Zachód" Uniwersytetu w Białymstoku. O wartości lektur w życiu człowieka nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Dość powiedzieć (w oparciu o własne doświadczenia, a także badania naukowe), że czytanie pomaga w nauce pisania, rozwija intelektualnie, poszerza perspektywę poznawczą i światopoglądową, wpływa na kreatywność, asertywność, ba - przygotowuje do świadomego uczestnictwa w rynku pracy i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Na rodzicach i opiekunach spoczywa ogromna odpowiedzialność dostarczenia dzieciom odpowiednich wzorców i bodźców, zachęcających do samodzielnego rozwijania pasji czytelniczej. Nasza kultura i tradycja dostarczają nam wiele wartościowych źródeł - baśni, mitów, opowieści.

Z drugiej strony nowoczesne wydawnictwa prześcigają się w atrakcyjnych propozycjach tekstów współczesnych, dotykających aktualnych problemów. Czerpmy z nich garściami, dostarczając naszym dzieciom, a także nam samym, wielu wrażeń i emocji. Czytanie, na tle wielu innych form aktywności, wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest rozrywką uniwersalną i ponadczasową. Nigdy się nie zestarzeje.


Wydarzenie "Twoja dziecko - ważna sprawa" zostało zorganizowane w ramach projektu “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy”. Projekt realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;