Wiedza i umiejętności to podstawa!

Zadanie „Biblioteka ogrodem słów i obrazów” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 BLISKO

Zarówno my, bibliotekarze jak też nasi partnerzy w realizacji zadania: Siemiatycki Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach, Stowarzyszenie Klub Literacki w Siemiatyczach, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, cieszymy się, że możemy pogłębiać wiedzę i doskonalić umiejętności dzięki pozyskanym, zewnętrznym środkom.

5 października odbyły się kojenie warsztaty, podczas których uczyliśmy się m.in. tego jak rozmawiać i jak słuchać, jak zadawać pytania, by być uczestnikiem rozmowy a nie tylko oczekującym na swój moment i udzielającym odpowiedzi.

Prowadząca Gabriela Granowska - mieszkająca i pracująca w Łodzi, zatrudniona od lat w jednej z łódzkich bibliotek miejskich, w której miała okazję prowadzić warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów. Odbyła praktyki w Ośrodku Terapeutycznym Synapsis w Warszawie. Obecnie w trakcie kursu MBSR – Mindfulness oraz na praktykach w Centralnym Szpitalu Klinicznym i Ośrodku Terapii Uzależnień Monar w Łodzi. W tym roku zaczyna specjalizować się w kierunku terapeuty uzależnień. Wolontariuszka w telefonie zaufania.

(za: http://www.szkoleniadlabibliotekarzy.sbp.pl/magia-slowa-sila-komunikatu-warsztaty-z-zakresu-kompetencji-spolecznych/)