Urszula Wróblewska, jak profesor Wiktor Zin w programie „Piórkiem i węglem”, pokazała uczestnikom spotkania „co jest ładne”. Nie tylko pokazała, ale przede wszystkim opowiedziała o swoim zamiłowaniu do rysunku i gliny. W dowcipny, a jednocześnie bardzo profesjonalny sposób wprowadziła uczestników spotkania w wybrane tajniki historii techniki pasteli. Opowiedziała o znanych artystach tworzących w tej technice oraz ich wielkich dziełach.
Ulubionym tematem prac Urszuli Wróblewskiej są kwiaty. Zdobią one obrazy jak również wyroby ceramiczne. Interesujący jest fakt, że takie prace nie powstają w ciągu jednego dnia czy tygodnia, bardzo często trzeba nad nimi pracować przez kilka tygodni, by osiągnąć ostateczny, pożądany efekt.
Prace wykonane w technice suchego pastelu oraz ceramikę, którą tworzy bohaterka dzisiejszego wieczoru, mieszkańcy Siemiatycz mogli oglądać od grudnia 2021 do 15 stycznia 2022 r. w bibliotecznej galerii "Odrobina Kultury".

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, jej fragmenty można jeszcze obejrzeć na pamiątkowych zdjęciach dostępnych w Internecie.
Dziękujemy, że byliście z nami!

Kliknij tutaj żeby obejrzeć film  Pastelowy świat Urszuli Wróblewskiej