KONKURS na Inicjatywy społeczne w ramach zdania „Biblioteka ogrodem słów i obrazów” z dnia 28 marca 2022 r. - rozstrzygnięty!

Komisja Konkursowa powołana do wyłonienia inicjatyw społecznych, które zostaną dofinansowane i zrealizowane w ramach  NPRC 2.0 Kierunek interwencji 4.1. BLISKO zadanie „Biblioteka ogrodem słów i obrazów” w składzie:

przewodniczący komisji - przedstwiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach, sześciu członków, przedstawiciele partnerów projektu: przedstawiciel  Stowarzyszenia Klub Literacki,  nauczyciel bibliotekarz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach, Dyskusyjnego Klubu Książki, nauczyciel bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach,

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach, instruktor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury zdecydowała, że wszystkie złożone projekty oddolne są zgodne z założeniami Projektu BLISKO i celami zadania „Biblioteka ogrodem słów i obrazów”. Po wnikliwej analizie zaakceptowała pozytywnie następujące inicjatywy:

1.    „Fotografia otworkowa początek przygody” , warsztaty fotograficzno-filmowe – inicjatywa zgłoszona przez Młodzieżową Radę Miasta, której przewodniczącym jest Aleksandra Wawrzeniuk, termin realizacji od kwietnia do lipca 2022 r.
2.    „I Ty możesz pisać wiersze”,  warsztaty poetyckie – inicjatywa zgłoszona przez grupę mieszkańców, której Liderem jest Elżbieta Rożuk, termin realizacji od maja do października 2022 r.
3.    „Księżna Anna Jabłonowska i jej epoka”, spotkania, warsztaty poświęcone historii mody, obyczajów, kuchni, zabawom osiemnastowiecznym z pokazem i nauką tańca dawnego z Zespołem Tańców Dawnych La Dance z Kutna  – inicjatywa zgłoszona przez grupę nieformalną mieszkańców, której Liderem jest Agnieszka Sitarska, termin realizacji od kwietnia do lipca 2022r.
4.    „Książka jest dobra na wszystko”, zajęcia dla dzieci promując e baśni z różnych stron świata, przedstawienie teatralne, spotkanie z pisarzem - inicjatywa zgłoszona przez grupę nieformalną mieszkańców, której Liderem jest Sylwia Tofiluk, termin realizacji od kwietnia do października 2022r.

GRATULUJEMY! Mieszkańców Siemiatycz zapraszamy do włączania się w działania.

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................

Zgłoszenia do zadania „Biblioteka ogrodem słów i obrazów” przyjmowane są do 22 marca 2022!

Przed aktywnymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi pojawiła się szansa na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne, które zrealizują w ramach projektu BLISKO. Termin zbierania zgłoszeń upływa 22 marca o godzinie 18.00.

Zgłoś swój pomysł!

„Biblioteka ogrodem słów i obrazów” to zadanie wspierające lokalne społeczności poprzez dofinansowanie inicjatyw na rzecz aktywności kulturowej najbliższego otoczenia. Formularz zgłoszeniowy, znajduje się w załączeniu, w wersji papierowej dostępny w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej ul. Górna 23A 17-300 Siemiatycze w godzinach pracy instytucji.

Program jest otwarty na wszystkich społeczników, którzy chcą podjąć działania kulturowe w najbliższym otoczeniu. Inicjatywę mogą zgłosić grupy nieformalne, mieszkańcy indywidualni, stowarzyszenia, organizacje. Inicjatywa może dotyczyć różnorodnych małych projektów wzmacniających rolę bibliotek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, mogą to być działania:

• -        animacyjno-edukacyjne,
  • -        edukacyjne
  • -        kulturowe,
  • -        czytelnicze,
  • -        promujące zdrowy styl życia,
  • -        pielęgnujące lokalne tradycje.

Działania powinny być skierowane do określonych grup społeczności lokalnej.

Wszystko w Waszych rękach!

Komisja Konkursowa wybierze do realizacji trzy inicjatywy, spośród złożonych propozycji.

regulamin.pdf                                    załącznik 1, formularz zgłoszeniowy.pdf