Zbliżająca się kolejna rocznica urodzin księżnej Anny Jabłonowskiej to okazja do poznania historii miasta, zasług właścicielki Siemiatycz dla rozwoju dóbr siemiatyckich oraz mody i obyczajów w okresie oświecenia. W związku z tym, że w bieżącym roku przypada 480lecie nadania praw miejskich naszemu miastu uroczystość także zyskuje na randze wpisując się we wspomniane obchody. Parada mieszkańców w strojach oświeceniowych to barwny i widowiskowy element, obchodzonych przez Bibliotekę i jej czytelników, urodzin księżnej Anny.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach kroju i szycia strojów dawnych, które tradycyjnie poprowadzi zaprzyjaźniona z naszą Biblioteką Barbara Piotrowska.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 kwietnia (poniedziałek) godz. 17.00.  Wystarczy wziąć ze sobą dobry humor i chęć do pracy!

Do zobaczenia!