„…odwiedziny w organizacji, instytucji lub miejscu, które chcemy bliżej poznać, by zrozumieć jego sposób funkcjonowania, ofertę, tajemnicę sukcesu”

Nasza Biblioteka po raz pierwszy była gospodarzem przyjmującym gości w ramach wizyty studyjnej. Wizyta studyjna to wyzwanie ale też ogromne wyróżnienie, z którego się bardzo cieszymy. Podczas całodniowego spotkania 22 października miałyśmy możliwość przedstawienia swoich osiągnieć i sposobów rozwiązywania problemów oraz poznania sukcesów i doświadczeń naszych gości – bibliotekarzy, samorządowców, dyrektorów, przedstawicieli lokalnego środowiska i organizacji pozarządowych z Przyłęku oraz powiatu zwoleńskiego.

nowa_belka_2022.jpg

Poza aktywną pracą był też czas na odpoczynek i zwiedzanie. Zabrałyśmy gości w podróż po mieście i gminie. Odwiedziłyśmy „Kasztelik Koronę Podlasia”, gdzie zostałyśmy bardzo ciepło przyjęte przez właściciela, pana Jerzego Korowickiego. Zajrzałyśmy do Mielnika, gdzie punktem obowiązkowym była Gminna Biblioteka Publiczna skąd pod opieką Małgosi Kuzio udałyśmy się do niezwykłego, prywatnego muzeum skamieniałości prowadzonego przez Adama Borowskiego. Kolejnym przystankiem było Muzeum w Mielniku Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej i punkt widokowy na nieczynną już odkrywkową kopalnię kredy.
Nie mogło zabraknąć na naszym szlaku także wizyty na św. Górze Grabarka.
Część popołudniową zajęły nam warsztaty integracyjne z Hanną Haard i jej sznurkowymi laleczkami ale o tym w kolejnym artykule. Wizyta studyjna to „unikalny sposób na poznawanie świata z jednoczesną nauką” – zdecydowanie zgadzamy się!

fot. biblioteka