Tradycyjnie już, nasza Biblioteka przygotowuje spotkanie pod hasłem "Dzień kobiet w BIbliotece". Niech tylko nikogo hasło nie zmyli, nie jest to spotkanie adresowane wyłącznie do kobiet. 8 marca bądź w dniu zbliżonym, organizujemy spotkanie autorskie lub muzyczne, którego celem jest nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim rozrywka. To czas dla nas, który ma dostarczyć chwili wytchnienia i przyjemności - nie samą nauką i pracą wszak człowiek żyje.

W tym roku spotkanie podzieliliśmy na dwie części. Bohaterem pierwszej części był Jacek Łapiński, opowiadający z humorem o rozwoju osobistym. Część druga to mini recital Kordiana Michalskiego, na który złożyły się poezja i poezja śpiewana - teksty i kompozycje autora. Kordian Michalski od lat związany jest z Rockiem na Bagnie. Jest  również autorem dwóch tomików poetyckich „3. Kanał” i „Wpół Snu”. I chociaż sam pisze – „projekty graficzne – plakaty, logotypy, piktogramy to dziedziny, w których najlepiej się czuję”, warto zwrócić uwagę na efekty pracy Kordiana Michalskiego także w obszarze twórczości poetyckiej. Pisze wiersze, teksty piosenek, ale też miniatury i dłuższe formy. Ostatnio artysta także zainteresował się tworzeniem teledysków, niektóre z nich były już pokazywane na antenie stacji telewizyjnej.