Współnie z autorką zapraszamy 24 lipca (środa), godz. 17.00
Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej ul. Górna 23A (obok sklepu Lidl)

 

Wioletta Sawczuk urodziła się w Siemiatyczach na Podlasiu, od 2006 roku mieszka w Brukseli, aktywnie uczestnicząc w życiu artystycznym Polonii Belgijskiej. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz mamą dwóch córek. Pierwsze wiersze pisała jako nastolatka, lecz zaczęła je publikować dopiero w 2016 roku w grupach poetyckich, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody.

Jej utwory można znaleźć w siedmiu antologiach, a także w internecie na grupach i portalach poetyckich, na jej profilu i autorskiej stronie na Facebooku "W kilku słowach. Wioletta Sawczuk", oraz na łamach kwartalnika Klubu Literackiego w Siemiatyczach "Ścieżki Literackie". "Zapamiętania" to jej pierwszy autorski tomik.
Wiersze zawarte w tym tomiku powstały w latach 2016-2023. Poezja jest dla Wioletty odkrywaniem własnej wrażliwości, pozwala zagłębiać się w tajemnice życia poprzez słowa, dostrzegać to, co istotne, i odnajdywać inny wymiar świata, gdy patrzy się głębiej i uważniej. To połączenie czucia i chłodnego rozumu, w którym serce i umysł się uzupełniają. Poezja jest jedną z najpiękniejszych form uchwycenia ulotności chwili, myśli i emocji, które są naszymi zapamiętaniami. Nadają one kierunek, pchają ku życiu, są jak nasionka mniszka, które kiełkują w naszej historii - stąd dmuchawiec na okładce tomiku.

 

Podczas spotkanie będzie można wzbogacić swoją domową biblioteczkę o nowy zbiór poezji z dedykacją autorki!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;