Spotkania autorskie

10 marca naszym gościem była znana i lubiana aktorka, reżyserka i pisarka - Laura Łącz.

To niezwyczajene spotkanie pozwoliło zebranym udać się w poetycko muzyczną podróż po literaturze i piosence, zapomnieć na chwilę o szarej rzeczywistości. W programie recitalu znalazły się piosenki okresu międzywojennego,  jak również teksty współczesne. Między piosenkami usłyszeliśmy poezję Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego. Podczas spotkania było miejsce również na poważne i żartobliwe opowieści z życia artystycznego świata. W spektaklu nie mogło zabraknąć takich utworów jak "Pokoik na Hożej", napisanego przez Juliana Tuwima dla Miry Zimińskiej czy też słynnej „Galopki” Adama Skorupki.
Był także czas na zdjęcia, autografy i kuluarowe rozmowy.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Cosplay – pojęcie pochodzące od dwóch słów: "costume" oznaczającego kostium, strój i "play" tłumaczonego w tym przypadku jako odgrywanie roli.
Cosplay nazywane jest również artystycznym hobby. Osoby (cosplayerzy) tworzący kostiumy swoich ulubionych postaci, do których chcą się upodobnić, muszą wykazać się kreatywnością ale także różnymi, artystycznymi i rzemieślniczymi umiejętnościami, w tym projektowaniem, krawiectwem, wizażem a często także kaletnictwem itp.
Podczas spotkania z Natalią Radziszewską, fotografką, portrecistką i cosplayerką, goście usłyszą wiele intrygujących historii ze świata fantastyki, przygód związanych z udziałem w festiwalu fantastyki Pyrkon, historii tej osobliwej odmiany działalności artystycznej, którą można też nazwać spełnianiem marzeń. Co ważne, hobby to nie stawia granic poza wyobraźnią, nie ma znaczenia wiek a pomysł.
Widzimy się 25 marca (piątek) o godzinie 17.30.


Mile widziane kostiumy!

„Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10” – to był taki wieczór, jakbyśmy wszyscy mieli po 10 lat!
Znaleźliśmy sposób, zgodnie z zaleceniem mistrza Sapkowskiego – „Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć”.
Pomyliliśmy „…niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu” i uwierzyliśmy, że „To, co znane, przestaje być koszmarem. To, z czym umie się walczyć, nie jest już tak groźne”. I wiemy z całą pewnością, że „Z miłością jest jak z kolką nerkową. Dopóki cię nie chwyci atak, nawet sobie nie wyobrażasz, co to takiego. A gdy ci o tym opowiadają, nie wierzysz”.


Dziękujemy, że byliście z nami!

Wszystkie cytaty pochodzą oczywiście z "Wiedźmina" :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, ktorą przygotowała Gabriela Urbańska

Wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Klub Literacki za nami. Dziękujemy za obecność, niepowtarzalną atmosferę i do zobaczenia za rok. Aż żal, że Sobótka tylko raz w roku...

Jan Kochanowski

Pieśń świętojańska o Sobótce

Gdy słońce Raka zagrzewa
A słowik więcej nie śpiewa,
Sobótkę, jako czas niesie,
Zapalono w Czarnym Lesie.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;