Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Kolejne zajęcia w bibliotece na wakacjach odkrywały przed  nami świat widziany oczami żubra Pompika, bohatera książek Tomasza Samojlika. Ponieważ w sierpniu będziemy gościć w naszych progach autora, już teraz zaczynamy przygodę z małym, ciekawym świata żubrem. Fragmenty książek oraz bajka wprowadziły nas w świat przyrody, a szczególnie Puszczy Białowieskiej.

Żeby nie było., że tylko edukacja i edukacja…

"Myślicie, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczajace leśne gęstwiny...." - dokąd udają się Pompik i Polinka?

Kolejna środa z letnią Biblioteką za nami!

Tym razem młodsi czytelnicy oglądali bajkę o przygodach małego Nathaniela ratującego książki. "Sekret Eleonory" to ciepła opowieść o bohaterach literackich, znaczeniu umiejętnosći czytania, przyjaźni i wartościach.

"Sekret Eleonory" to doskonała propozycja na letni wieczór dla całej rodziny.

Piękna aura sprzyja spacerom i podziwianiu zjawisk towarzyszących tej kolorowej, a jednocześnie sentymentalnej porze roku. Zapraszamy więc na spotkania biblioteczne o jesieni dla przedszkolaków i szkół podstawowych.

„Co za radość będzie
Gdy do nas przybędzie”...


A Kto? Święty Mikołaj wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
„Muchomorki” z Przedszkola nr 5 odwiedziły bibliotekę, ale lepiej poznać świętego Mikołaja.  Każde dziecko marzy o spotkaniu z nim i  spełnieniu najskrytszych pragnień.

Tradycją kilkuletnią naszej Biblioteki jest organizowanie spektakli interaktywnych dla najmłodszych czytelników w czasie ferii zimowych. W bieżącym roku także nie mogło być wyjątków. Już dzis zapraszamy do wspólnej zabawy 24 stycznia o godz. 10.00 w lokalu Biblioteki przy ul. Górnej 23 A.

Do zobaczenia!

Odwiedzających indywidualnych jak i wycieczki zorganizowane przyjmujemy z wielką przyjemnością! Zajęcia z uczestnikami półkolonii zimowych w ramach akcji „Zima w mieście” Siemiatyckiego Ośrodka Kultury to nasza rokroczna tradycja. Tym razem zajęcia biblioteczne przebiegły pod hasłem karnawału. Po krótkiej prezentacji poświęconej zwyczajom karnawałowym w Polsce i na świecie dzieci przygotowały wyjątkowe, weneckie maski.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;