Wydarzenia

Dziękujemy wszystkim, którzy byli wczoraj z nami, a szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do fantastycznej publiczności, nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara, którzy uświetnili uroczystość oprawą muzyczną, a byli to:

Dziękujęmy, że byliście z nami!

„Jak robić to robić, jak nie robić to nie robić”

 The M.A.S.K. prezentuje
“Zielony Gil” autor: Tirso de Molina, przekład i adaptacja: Julian Tuwim
Autor: Tirso de Molina, przekład i adaptacja: Julian Tuwim
Reżyseria: Mateusz Sacharzewski
Kostiumy: Joanna Rey Pracownia artystyczna Splot i Agata Bursztyka
Muzyka: Patryk Ołdziejewski
Choreografia Tanga: Grzegorz Zinkiewicz
Koordynacja: Monika Gliwa
Zdjęcia promocyjne spektaklu wykonała: Izabela Pług

Nie wszystko się kończy po zapuszczeniu kurtyny.

                                                                                         Jerzy Szaniawski

 

 

 

 

 

zdjęcia: Ola Leoniuk

„… by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym”

Agnieszka Celeda, Bronisław Komorowski

Narodowe Czytanie jest akcją cykliczną, w której nasze miasto i biblioteka biorą udział każdego roku począwszy od 8 września 2012 r., czyli premiery wydarzenia.

Także i roku bieżącym zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas i wysłuchania fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”, które czytali będą m.in.: pracownicy administracji samorządowej, nauczyciele siemiatyckich przedszkoli i szkół, słowem - mieszkańcy naszego miasta i powiatu.

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniu!

W jubileuszowej, dziesiątej odsłonie akcji Narodowe Czytanie, w tysiącach miejsc w Polsce czytano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, czytaliśmy również w naszej bibliotece. Uczestnicy spotkania i czytjący wybrane fragmenty utworu mieli okzaję do przypomnienia nie tylko treści dramatu ale także fragmentów biografii pisarki, publicytki i aktorki.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Piotr Sinakowicz Burmistrz Miasta Siemiatycze, pracownicy Urzędu, dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury i sportu (Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Przedsiębiorstwa Komunalnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektorzy i pracownicy placówek wychowania przedszkolnego i placówek edukacyjnych.

Jednym z najciekawszych wyzwań w fotografii jest próba przyłapania życia w jego uprzywilejowanym momencie.
                                                                                                                                                     T.Tomaszewski

Zapraszamy do ogladania ekspozycji od 8 do 30 września w godzinach pracy biblioteki.

 

Wystawa, którą prezentuje biblioteczna galeria „Odrobina Kultury”, jest złożona ze zdjęć, które wpisują się w kanon takich rodzajów fotografii jak m.in.: fotografia fotoreportażowa, fotografia uliczna i fotografia prasowa.

Fotoreportaż, fotografia reportażowa ich celem jest opowiedzenie jakiejś historii przy pomocy fotografii. Niekiedy wystarcza jedna fotografia innym razem może być ich wiele. Zdjęcie, zdjęcia są tworzone w taki sposób, by wzbudzić uczucie bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniu u odbiorcy. Ich celem jest również wywołanie określonego uczucia czy stosunku do przedstawionej sytuacji. Nigdy nie są to zdjęcia pozbawione emocji.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;