DKK

Nastąpiła zmiana terminu i miejsca spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Odbędzie się ono we wtorek 4 kwietnia o godz. 16.30 w MBP przy ul. Górnej 23 A.

Serdecznie zparaszamy!

„Tajemna historia Moskwy” to książka z „magicznym ciężarem doświadczeń”, jak napisała jedna z recenzentek o pseudonimie nigrum  portalu „Lubimy czytać”. To również książka niepokojąca i mroczna, ale też śmiała i gorzka. Nic dziwnego, to przecież literatura rosyjska. Z pewnością można w niej znaleźć pewne podobieństwo do utworów Gaimana, Łukjanienki czy Błuhakowa, jak również poczuć klimat rosyjskich baśni i podań ludowych, i to jest właśnie cudowne. Pozwala znaleźć się w świecie fikcji literackiej pełnej magii, chociaż akcja powieści toczy się we współczesnej Moskwie.
Lekturę polecamy miłośnikom fantasy!
Kolejne spotkanie Klubu 30 marca godz. 16.00 - czytamy O. Tokarczuk "Bieguni"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 23 lutego (czwartek) do siedziby Filii MBP przy ul. 11 Listopada 18 B, tym razem wyjątkowo na godz. 16.00.

Spotkanie będzie poświęcone literaturze rosyjskiej, a dyskutować będziemy przede wszystkim o "Tajemnej historii Moskwy". Wszystkich lubiących czytać i rozmawiać o literaturze serdecznie zapraszamy! Na zakończenie wybierzemy lekturę, której poświęcone zostanie kolejne spotkanie.

Czym jest kryminał, a czym nie jest? Bardzo trudno jest zaklasyfikować niektóre książki z uwagi na chociażby wagę poszczególnych wątków w nich poruszanych. Stąd też „Gorączka w Hawanie” Leonardo Padury, zakwalifikowana do kryminału, jest bardziej powieścią obyczajową i nostalgiczną niż samym kryminałem.
Bernadtetta Darska, krytyczka literacka, napisała: „Lektura powieści Padury zamienia się w podróż dość przewrotną – wątek kryminalny wydaje się mało istotny, służy jedynie jako pretekst, ważniejsze są rzeczy dziejące się między jedną szklanką rumu a drugą. Może się wtedy wiele wydarzyć – ktoś zakłóci pijacki sen, odbędzie się seks życia, zadzwoni telefon z informacją, na którą się długo czeka, nadejdzie zrozumienie.

Tove Jansson (1914-2001), pisarka fińska znana głównie jako autorka serii książek dla dzieci, pisała również dla dorosłych. Wiadomość to jej ostatni zbiór opowiadań, pewnego rodzaju pożegnanie z czytelnikiem. Elementy autobiograficzne, zauważalne w całej twórczości Tove Jansson, także w słynnych opowieściach o Muminkach, w jej pożegnalnych opowiadaniach dominują.

Czy zastawialiście się kiedykolwiek jak to jest być potomkiem zbrodniarza? – jeśli nie, zachęcamy do lektury książki „Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił” Jennifer Teege i Nikoli Aellmair. Historia wnuczki Amona Götha, jednego ze zbrodniarzy wojennych, komendanta obozu koncentracyjnego w Płaszowie, to próba przynajmniej częściowego zrozumienia złożoności emocji i psychologicznych problemów, mających swoje źródło w pochodzeniu.

Ruszyło kolejne rozdanie w Dyskusyjnym Klubie Książki! Na pierwszym spotkaniu po wakacjach wybraliśmy najciekawsze pozycje wydawnicze ostatnich lat. Wśród nich znalazła się m.in. książka "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił" Nikoli Sellmair i Jennifer Teegedo. Ta poruszająca historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich stanie się przedmiotem dyskusji podczas najbliższego spotkania DKK, na które zapraszamy Państwa już dziś: 17 listopada 2016, godz.16.30.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;