DKK

Czy zastawialiście się kiedykolwiek jak to jest być potomkiem zbrodniarza? – jeśli nie, zachęcamy do lektury książki „Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił” Jennifer Teege i Nikoli Aellmair. Historia wnuczki Amona Götha, jednego ze zbrodniarzy wojennych, komendanta obozu koncentracyjnego w Płaszowie, to próba przynajmniej częściowego zrozumienia złożoności emocji i psychologicznych problemów, mających swoje źródło w pochodzeniu.

Ruszyło kolejne rozdanie w Dyskusyjnym Klubie Książki! Na pierwszym spotkaniu po wakacjach wybraliśmy najciekawsze pozycje wydawnicze ostatnich lat. Wśród nich znalazła się m.in. książka "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił" Nikoli Sellmair i Jennifer Teegedo. Ta poruszająca historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich stanie się przedmiotem dyskusji podczas najbliższego spotkania DKK, na które zapraszamy Państwa już dziś: 17 listopada 2016, godz.16.30.

Już w najbliższy czwartek! 27 października godz. 16.30 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na spotkaniu wybierzemy kolejność tytułów do dyskusji, porozmawiamy o wakacyjnych lekturach oraz świeżutkich nowościach.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane literaturą i rozmowami o książkach na pierwsze, powakacyjne spotkanie.

 

Cyklicznie co miesiąc spotykamy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania mają charakter otwarty i stanowią znakomity pretekst do rozmowy i wymiany opinii na temat książek nowych i tych uznanych już za kultowe. Nasz patron - Instytut Książki - udostępnia klubowiczom specjalne egzemplarze lektur, które chcieliby przeczytać. To właśnie tutaj dowiadujemy się o naprawdę wartościowych pozycjach wydawniczych, uczymy się rozmawiać na temat literatury, poznajemy nowych autorów i charakter ich pisarstwa, klasyków czytamy na nowo.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;