Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Pierwsze zajęcia „Wakacje w bibliotece” są już za nami. Dobry początek, to oczywiście lektura. Spotkaliśmy się w Oddziale dla Dzieci, aby wysłuchać krótkiego opowiadania o kreatywności z książki Marka Michalaka „Opowieści o tym, co daje moc”. Wprawdzie przeczytana historia opowiadała o relacjach z rodziną, smażeniu placków, wykorzystaniu Internetu oraz tajnych przepisów babcinych. Biblioteka raczej kojarzy się z inną kreatywnością.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;