Depozyt Biblioteczny - nowa jakość w korzystaniu z tekstów literatury! „W obliczu rozwoju usług cyfrowych Fundacja Depozyt Biblioteczny buduje i rozwija platformę, dzięki której zarówno biblioteki jak i czytelnicy będą mogli się spotkać. Główny trzon działania opieramy o wypożyczenia międzybiblioteczne z gwarancją integracji usług informacyjnych bibliotek z aplikacją mobilną. Dostawcą platformy jest nasz partner strategiczny – Legimi S.A., który jest pionierem rynku książki elektronicznej w Polsce".

Uwaga: wirtualna biblioteka

To opowieść o dawnych podziałach klasowych i trudnej drodze do emancypacji. Przez pryzmat losów szkoły żeńskiej w Nałęczowie poznajemy historię współdziałania i solidarności kobiet pocz. XX w. Autorka zagłębia się w archiwa, analizuje międzywojenną prasę, studiuje prace naukowe pokazując relacje między ziemiankami a dziewczętami wiejskimi oraz rolę, jaką odegrały arystokratki w procesie budowania poczucia własnej wartości, sprawczości i niezależności kobiet niższych stanów.

Uwaga: nowość!

Pełna nostalgii opowieść o rodzinie, w której życie splata się z burzliwą historią Górnego Śląska. Zakochani Sophie Trauter i Władek Zaleski decydują się na ślub, jednak sielanka nie trwa długo. Pierwszy września 1939 rujnuje plany nowożeńców i stawia ich w konieczności wyboru między miłością, a poczuciem własnej tożsamości i lojalności wobec ojczyzny. Sophie podejmuje pracę w niemieckim urzędzie w Pless, a Władek zostaje wcielony do armii. Wojna rozdziela ich na długie lata.

Uwaga: nowość!

Baśniowa, oniryczna historia współczesnych trzydziestolatków: ludzi sukcesu, dobrze sytuowanych, z perspektywami, lecz zatopionych w pustce. Samotność, która zakradła się do ich życia, utrudnia nawiązanie prawdziwych, wartościowych relacji. Stoją na rozdrożu, balansując między własnymi korzeniami, wyobrażeniem o szczęściu a rzeczywistością i dojmującym uczuciem braku celu.

Książka z rekomendacją

 

spromo

Jesteśmy beneficjentem:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Książnica Podlaska

Narodowe Centrum Kultury

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;