Galeria

Daniel Gromacki, absolwent Wydziału Artystycznego i Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, zrzeszony w  Związku Polskich Artystów Plastyków (PSU) okręg Białystok, był gościem naszej Biblioteki. Spotkanie odbywało się w związku z kończącą się, w naszej galerii „Odrobina Kultury”, wystawą dzieł artysty „Daniel Gromacki – pejzaż”.

Od 1 września w naszej galerii Odrobina Kultury można oglądać prac Daniela Gromackiego. Artysta, urodził się 27 marca 1981 roku w Hajnówce. Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMCS w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (Polska Sztuka Użytkowa).  Brał i bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Poza działalnością twórczą wykonuje pracę nauczyciela zajęć szkolnych i pozaszkolnych.

 

 "Odrobina kultury - galeria na miarę możliwości" - zaprasza do obejrzenia rysunków i obrazów o tematyce motoryzacyjnej, abstrakcyjnej i naturalistycznej. Przedstawione dzieła wpisują się w czas relaksu, refleksji i wypoczynku. Cieszą oczy barwami, zaskakują formą, przywołują zapomniane chwile.

Prace można oglądać od 1 do 30 lipca w naszej mini galerii, w godzinach pracy Biblioteki.

Jeszcze tylko do 15 czerwca można oglądać w naszej galerii "Odrobina Kultury" wystawę fotofrafii Natalii Kwiek. W najbliższy piątek (8 czerwca) będzie można także poznać tę młodą, utalentowaną pasjontkę fotografii podczas spotkania autorskiego.

Razem z Natlią Kwiek serdecznie zapraszamy!

 

Natalia Kwiek, pochodząca z niewielkiej miejscowości zagubionej na Podlasiu, nazywanej przez niektórych polskim Rivendell. Uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Ciechanowcu i to właśnie ta szkoła i nauczyciele odegrali ogromną rolę w rozbudzeniu u niej zainteresowania historią sztuki i sztuką w szerokim rozumieniu, fotografowanie zaś towarzyszyło jej od dziecka.

Od 26 października w galerii "Odrobina kultury" można oglądać prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dołubowie. Zajęcia organizowane są przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa, którego misją jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Teresa Modzelewska pełni funkcję Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Boćkach. Charakteryzują ją otwartość i serdeczność oraz zaangażowanie w wiele działań społecznych.  Po studiach na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa ukończonych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, przez wiele lat tam właśnie pracowała i mieszkała.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;