Kreatywny czytelnik

W ubiegłym roku grupa mieszkańców Siemiatycz, z inicjatorkami: Urszulą Jermakowicz, Katarzyną Jachimczuk, Bogusławą Mazurek, Katarzyną Nielipińską, stworzyła projekt „Kreatywny czytelnik” i złożyła go do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 r.  Naszej Bibliotece zaproponowano rolę Partnera projektu, którą to rolę z przyjemnością przyjęliśmy.
Projekt otrzymał rekomendację do realizacji, dzięki czemu mieszkańcy naszego  miasta, w okresie od marca do czerwca, zyskają możliwość uczestniczenia w spotkaniach i warsztatach popularyzujących zarówno czytelnictwo, jak i aktywne, wspólne spędzanie czasu wolnego.
Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, zabawa, spędzanie czasu wolnego w bibliotece, wzmocnienie biblioteki jako miejsca przyjaznego, przestrzeni do relaksu, rozwijania umiejętności, integracji środowiskowej.

Realizacja pierwszego, projektu społecznego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Siemiatycze 2017 zakończona. Projekt pod nazwą „Kreatywny czytelnik” ralizowali mieszkańcy miasta a nasza Biblioteka była jego partnerem. 28 czerwca odbyło się ostatnie, podsumowujące półroczne działania, spotkanie.
Uroczystość uświetnili zaproszeni na tę okazję goście - duet pisarski Maria Ulatowska i Jacek Skowroński.
Prawnik i kryminalista, jak sami o sobie żartobliwie mawiają. Ona – od dziecka książkę uważa za najlepszą rozrywkę. On – od zawsze marzył, by zostać pisarzem. Ona „nawet nie przypuszczała, że książki piszą zwykli ludzie”.

Jak zawsze niezawodni – grupa teatralna Art-Re z Krakowa z najmłodszymi czytelnikami MBP wyrusza na poszukiwania Pani Lato
Niemal każdego roku w czerwcu, nasza Biblioteka dziękuje najmłodszym czytelnikom za ich aktywność i współpracę z nami, zapraszając ich na spektakl teatralny. W tym roku, w związku z trwającymi w Bibliotece pracami remontowymi, udało nam się to zrealizować dzięki uprzejmości Przedszkola Nr 5, które użyczyło nam swojej Sali.

Patronka naszej biblioteki, księżna Anna Jabłonowska słynęła z dobrego gustu i stylu. Jej suknie budziły uznanie wśród ówczesnych dam. Z okazji 289 rocznicy urodzin księżnej, Biblioteka i liderki projektu „Kreatywny czytelnik” zorganizowały spotkanie, poświęcone modzie w XVIII wieku oraz kreacjom tą modą inspirowanym.

Liderki projektu „Kreatywny czytelnik” i MBP w Siemiatyczach mają przyjemnosć zaprosić Państwa na spotkanie z Ewą Cyngot, projektantką, znawczynią tajników kroju strojów dawnych, ekspertką mody dawnej, rekonstruktorką strojów historycznych, laureatką konkursu „Ubiory na dworze Króla Jana III” w kategorii rekonstrukcje i inspiracje, bywalczynią pikników historycznych (ostatnio odwiedzony V Piknik "Krynoliny" w Pszczynie).

Liderki projektu „Kreatywny czytelnik” i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na podsumowanie projektu. Projekt został sfinansowany z Budżetu Partycypacyjnego Miasta Siemiatycze 2017.
Gwiazdami wieczoru będzie duet pisarski Maria Ulatowska & Jacek Skowroński.
Pisarze znani i lubiani wśród czytelników. Autorzy powieści i opowiadań. Maria Ulatowska autorka takich powieści jak: "Sosnowe dziedzictwo”,  „Pensjonat Sosnówka”,  „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”,  „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie”, „Prawie siostry”, „Ostatni list”. Jacek Skowroński - „Był sobie złodziej”, „Mucha”, „Zabić, zniknąć, zapomnieć”. Już jako duet pisarki wydali: „Autorkę”, „Pokój dla artysty”, „Historię spisaną atramentem”.
Serdecznie zapraszamy!
28 czerwca godz. 17.00.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;