Przekonali się o tym uczestnicy spotkania z Robertem Gondkiem, podróżnikiem, fotografem, a także organizatorem egzotycznych wypraw.
Opowieść podróżnika, bogato ilustrowana prezentacją, filmami oraz wystawą zdjęć z podróży pozwoliła zebranym poczuć klimat omawianych wypraw i odwiedzanych państw. Gość wieczoru rozbudził zainteresowania Afryką także u najmłodszych odbiorców, którzy z pewną nieśmiałością, ale jednak pytali, o zachowania egzotycznych zwierząt i zabawy afrykańskich dzieci, o których opowiadał Pan Robert.


Gość zachęcał także do czytania książek podróżniczych przed planowaniem wypraw w różne strony świata. Wcześniejsza lektura książek poświęconych danemu rejonowi jest cenną wskazówką i pomocą, nawet w przypadku doświadczonych podróżników.
Spotkanie zrealizowane w ramach projektu Kreatywny czytelnik, sfinansowane z Budżetu Partycypacyjnego Miasta Siemiatycze 2017.

 

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;