Półtorej godziny zajmującej rozmowy, intrygujących zagadek, wspaniałej lektury, a wszystko to okraszone ogromną dozą wyśmienitego poczucia humoru – tak, w największym skrócie, można zrelacjonować spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w ramach projektu „Kreatywny czytelnik”.

Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z doświadczeniami czołowego polskiego twórcy literatury dziecięcej, autora kilkudziesięciu publikacji książkowych, byłego wieloletniego redaktora naczelnego magazynu "Świerszczyk", laureat licznych nagród (m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrody Edukacja XXI, Nagrody BETA, Nagrody im. Kallimacha, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), scenarzysty programów dla dzieci: "Ciuchcia", "Budzik" oraz "Podwieczorek u Mini i Maxa". Warto także wspomnieć, że Grzegorz Kasdepke znajduje również czas na 'dorosłą' publicystykę. Jeśli więc spotkanie odbywało się w ramach projektu "Kreatywny czytelnik", to trudno było o wybór lepszej osoby, niż tak kreatywny twórca.

Słuchacze przekonali się, jak bezkompromisowym i wymagającym potrafi być najmłodszy czytelnik i że starcie z jego dociekliwością potrafi być ciężkim orzechem do zgryzienia, nawet dla wytrawnego twórcy. Spotkanie udowodniło również, jak mylnym jest stereotyp, mówiący o tym, że dzieciom coraz bardziej jest nie po drodze z książką, że ta przegrywa z telewizją, internetem, grami komputerowymi. Kluczem do sukcesu jest sprostanie ich wymaganiom, jakość oferowanej im lektury, zarówno w warstwie treści, jaki i formy. A wtedy chętnie sięgają po swoje ulubione książki, czerpiąc z nich naukę i rozrywkę, czego najlepszym dowodem jest ilość bestsellerów, które wyszły spod pióra naszego Gościa.

Wszystkim tym, którzy z jakichś względów nie byli w stanie uczestniczyć w spotkaniu, możemy zaoferować jedynie kilka fotografii, ale... naprawdę #warto(było)Być!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;