Wiem! Znam to miejsce! - to hasło tegorocznego konkursu.

Za nami pierwszy konkurs literacki pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze o „Kryształową Ankę”. 28 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród jego laureatkom.
I miejsce zajęła Aleksandra Kasperuk za opowiadanie „Pamięć”. Laureatka otrzymała statuetkę „Kryształowej Anki” i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Miasta Siemiatycze.


II miejsce jury przyznało Luizie Bergcholc za opowiadanie „Beczka Danaid” i uhonorowało ją pamiątkowym dyplomem i nagrodą pieniężną ufundowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach.
III miejsce, pamiątkowy dyplom i nagroda pieniężna ufundowana przez Księgarnię Pod kasztanem  przypadły w udziale Katarzynie Arcimowicz za opowiadanie "Nasze miejsce".
Jury przyznało także wyróżnienie Hannie Bolesta za opowiadanie . Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki autorstwa Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego opatrzone dedykacją i autografami autorów oraz upominki.
Opowiadania nadesłane na konkurs zostaną wkrótce opublikowane na łamach Informatora  Miejskiego, a następnie zamieszczone na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach mbp.edu.pl. Gorąco zachęcamy do lektury – będziecie Państwo mieli niepowtarzalną okazję do spotkania się z literackim obrazem Siemiatycz. Warto!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;