Anne Enright „Zapomniany walc” Współczesna irlandzka powieść „Zapomniany walc” wydana przez „Wiatr od Morza” należy do książek, po którą warto sięgnąć.

- Niesamowite jest to, że podchodzisz do książki metodycznie, twoim zadaniem jest ją przeczytać, niekoniecznie sięgnęłabyś po nią, gdyby nie spotkanie – a książka okazuje się być zupełnie inna niż jej recenzja okładkowa. Wciąga Cię, nie chcesz już pić herbaty, zapominasz co masz do zrobienia, po prostu podążasz za Giną do ostatniego wyrazu. -

Pisarka świetnie buduje napięcie, bez zbytniego analizowania i drążenia problemów. Bohaterowie są nieidealni. Być może właśnie ta nieidealność budzi w czytelniku sympatię?  Gina Moynihan, główna bohaterka i narratorka, jest postacią chłodną, potrafiącą obserwować relacje międzyludzkie i wyciągać trafne wnioski. Wyjątkowość powieści podnosi fakt, iż tytuły poszczególnych rozdziałów to tytuły popularnych w kulturze anglosaskiej piosenek o miłości. Warto również wspomnieć, że Wydawnictwo sprawiło niespodziankę czytelnikom udostępniając ścieżkę dźwiękową z tytułowymi piosenkami do powieści pod adresem www.wiatrodmorza.co/playlista.

Kolejne spotkanie 8 stycznia, godz. 16.30 – tym razem przy pączkach ;-)

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;