Podczas ostatniego spotkania DKK (15 marca br.) dyskusja uczestniczek oscylowała wokół zachowań psychopatycznych w rzeczywistości naukowej i fikcji i literackiej. Mówiono o wielu wątkach literackich w powieściach, opowiadaniach i reportażach takich autorów jak: T. Gerritsen, A. Rogoziński, H. Greń, W. Kuczok, R. Mróz, wspomniano nawet dawno zapomnianą serię wydawniczą „Exspres Reporterów”. Porównywano również „klimaty” powieści kryminalnych z różnych państw. Luiza Bergcholc, gość specjalny i niemal kryminolog, stanęła na wysokości zadania i w bardzo interesujący sposób opowiedziała nie tylko o swoich studiach ale także profilowaniu, które jest jej wymarzonym zajęciem.

Po raz pierwszy uczestnicząca w spotkaniu Melania Grygoruk, miłośniczka kryminału „z przymrużeniem oka” i powieści obyczajowych, zachęcała do lektury powieści Aleksandra Rogozińskiego i Hanny Greń.

W podsumowaniu rozmów, zwyczajowo po burzliwej dyskusji, uczestniczki wybrały książkę, której poświęcone zostanie kolejne spotkanie. Jest nią zbiór opowiadań pt. „Kocha, lubi, szanuje…” znanej i cenionej Alice Munro.

Dziekujemy za wspólny, literacki wieczór :-)

Do zobaczenia 19 kwietnia

 

 

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;