Od 1 września w naszej galerii Odrobina Kultury można oglądać prac Daniela Gromackiego. Artysta, urodził się 27 marca 1981 roku w Hajnówce. Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMCS w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (Polska Sztuka Użytkowa).  Brał i bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Poza działalnością twórczą wykonuje pracę nauczyciela zajęć szkolnych i pozaszkolnych.

Wśród ważniejszych wystaw malarz wymienia:

2016 Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej
2015 Wystawa pokonkursowa w Akademii Supraskiej, I Nagroda w Konkursie „Jesteśmy, bo wrócili”.
2015 Muzeum w Bielsku Podlaskim „BIEŻEŃSTWO. NA ROZDROŻACH”
2014 Narodowe Muzeum Historyczne w Mińsku (Białoruś)
2014 Galeria na Złotej w Białymstoku
2013 Powiatowa Biblioteka w Krasnymstawie
2013 Centrum Kultury w Łęcznej
2013 Galerii ODEON w Lublinie
2012 Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce
2011 Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku
2009 Biblioteka Pedagogiczna w Hajnówce

Serdecznie zachęcamy do oglądania prac!

{gal}