Podlaska biesiada - inauguracja projektu

"Na przyszłą rzeczy pamiątkę"

6 października (sobota) godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej i Stowarzyszenie Zespół Ludowy Kalina z Żurobic zapraszają na inaugurację projektu „Na przyszłą rzeczy pamiątkę” napisanego i złożonego w ramach programu Interwencje – EtnoPolska 2018 prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas biesiady inauguracyjnej opowiemy szerzej o projekcie oraz poznamy smaki podlaskiej jesieni.

ps bar

"Plon niesiemy, plon
W jegomosci dom
Bodaj zdrowo plonowało
Po sto korcy kopa dała
Plon niesiemy, plon…"

Spotkania z dziedzictwem kultury ludowej starannie przygotowywane przez Zespół Ludowy Kalina z Żurobic niosą nie tylko rozrywkę i zabawę ale również wiedzę o tym, co minęło, a co jeszcze gdzieś w zakamrkach ludzkiej pamięci się tli.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!