Daniel Gromacki, absolwent Wydziału Artystycznego i Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, zrzeszony w  Związku Polskich Artystów Plastyków (PSU) okręg Białystok, był gościem naszej Biblioteki. Spotkanie odbywało się w związku z kończącą się, w naszej galerii „Odrobina Kultury”, wystawą dzieł artysty „Daniel Gromacki – pejzaż”.


Daniel Gromacki to malarz, którego największą inspiracją jest natura, szczególnie ta bliska każdemu mieszkańcowi Podlasia – puszcze, lasy, rzeki i rzeczki, łąki a także zagubione między nimi wsie. Nasz gość nie tylko prezentuje swoje prace na wystawach, ale także często uczestniczy w plenerach malarskich, niekiedy również sam je organizuje. Zdradził nam podczas spotkania, że jego ulubionymi plenerami są te zimowe, ze swoją surowością oraz mnóstwem odcieni bieli, szarości i złota. Ta znaczna aktywność twórcza artysty przyczynia się do tego, że w jego pracach można obserwować doskonale pokazną zmianę gry światła w różnych porach dnia, w zależności od pór roku. Jego prace zdobią wiele ścian mieszkań prywatnych, w tym także kolekcjonerów sztuki, a także muzeów.
Daniel swoją pasją dzieli się z młodymi pokoleniami prowadząc zajęcia, zaś jego uczniowie zdobywają nagrody w konkursach plastycznych.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;