W Dyskusyjnym Klubie Książki nasze lektury traktujemy metodycznie – jako ścisłe zadania czytelnicze. Różnimy się, a co za tym idzie – mamy odmienne oczekiwania wobec autorów i książek. Jednak jako recenzentki jesteśmy łagodne i spolegliwe i zawsze staramy się dostrzec pozytywne strony najbardziej nietrafionych lektur.

Jak dotąd żaden z naszych klubowych wyborów nie zebrał tak wielu pochlebnych głosów, co „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” Trevora Noah. Książka, która na rynku wydawniczym przeszła niemalże bez echa, okazała się niesamowitą, pełną ciepła i humoru opowieścią o dorastaniu w czasach bezwzględnego reżimu. Stanowiła bezpieczne wprowadzenie do skomplikowanej historii przemian politycznych, społecznych i kulturowych RPA oraz problemu segregacji rasowej, o których wciąż wiemy tak niewiele. Na spotkaniu nie zabrakło porównań i analogii do sytuacji w Polsce XX w., a klubowiczki prześcigały się w przytaczaniu najciekawszych cytatów i anegdot. „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” to lektura obowiązkowa dla tropicieli ciekawych biografii i amatorów stylu reporterskiego, a także bardzo intensywne doświadczenie złożoności relacji rodzinnych, wiary, przywiązania do przodków i tradycji oraz miłości idącej w parze z nienawiścią.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;