W dniach 1-9 czerwca 2019 r. odbywać się będzie w całej Polsce największe doroczne czytelnicze święto – XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. My także włączamy się aktywnie w to wydarzenie organizując akcje czytania dzieciom. W bibliotece dzieci posłuchają m.in.: o przygodach krowy Matyldy, opowieści z teatrzyku Kamishibai,  wierszy Jacka Daniuluka i Anny Edyk-Psut i inych, a czytać będą: Piotr Siniakowicz Burmistrz Miasta Siemiatycze, Jan Zalewski Starosta Powiatu Siemiatyckiego, Elżbieta Rakszawa Sekretarz Miasta Siemiatycze, Barbara Wakuluk-Gajko, Maria Zaręba, siostra Sylwia Karmelitanka Dzieciątka Jezus, Mariusz Pyzowski, st. kpt. Przemysław Trochimiak Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Paweł Kowalczyk,  asp. Elżbieta Dolińska Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach.

Inicjatorem akcji jest Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

Dla niewtajemniczonych:

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Z tą myślą stworzyliśmy na Facebooku otwartą grupę, na której można udostępniać informacje o wszystkich wydarzeniach oraz imprezach organizowanych w ramach XVIII OTCD w całym kraju. www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom /za: http://calapolskaczytadzieciom.pl/o-fundacji?gclid=EAIaIQobChMIq-KUlcS74gIVkqiaCh0bOgmaEAAYASAAEgKVdPD_BwE/

Zapraszamy do świętowania!

3 czerwca godz. 1000 i 5 czerwca godz. 1215

 

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;