Sztuka głośnego czytania

 W dniach 1-9 czerwca 2019 r. przypada XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji przygotowałyśmy wyjątkową siemiatycką edycję akcji głośnego czytania, a do współpracy zaprosiłyśmy przedstawicieli samorządu, służb mundurowych, duchowieństwa, harcerzy, pracowników oświaty i służby zdrowia.

Motywem przewodnim spotkań z dziećmi był wypoczynek na wsi i obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Wśród prezentowanych lektur znalazły się m.in. zabawne przygody krowy Matyldy, magiczne opowieści teatrzyku kamishibai, wierszyki o zwierzętach Jacka Daniuluka i Anny Edyk-Psut i in.

 Tydzień Czytania to największe doroczne święto czytelnictwa w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem akcji jest Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;