W tym roku po raz trzeci świętujemy urodziny księżnej Anny Jabłonowskiej. Zwyczajem lat ubiegłych święto rozpoczynamy spacerem w strojach inspirowanych modą lat 1840-1880 ulicami Siemiatycz, miasta które niegdyś stanowiło własność prywatną, a ostatnią jego właścicielką była właśnie ks. Anna Jabłonowska z Sapiehów. Uwieńczeniem naszego spaceru będzie koncert muzyki poważnej, przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I. St.im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Na tym nie koniec. W tym roku spacer i koncert  będą stanowić uroczyste otwarcie miejskiego Pikniku Aktywna Integracja.

W ramach imprezy zachęcamy do odwiedzenia stoiska naszej Biblioteki! Czekać tam będą na Państwa oryginalne gęsie pióra, kałamarze oraz szablony do kaligrafii. Będziecie mogli także spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o księżnej Annie i historii naszego miasta.

Życząc pomyślnej pogody zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zachęcamy do towarzyszenia nam podczas spaceru w strojach w epoki. Zaczynamy o godz. 14.00 spod budynku Biblioteki (ul. Górna 23 A). Następnie ul. Grodzieńską skierujemy się na ul. Pałacową, gdzie na terenach zielonych dawnej synagogi odbędą się koncert oraz piknik. Po koncercie udamy się do parku miejskiego, stamtąd ul. Grodzieńską przejdziemy na bulwary przy zalewie nr 1 i wrócimy ul. Górną do Biblioteki.

 

 

 

ps_bar.jpg

 

 Dziękujemy za makijaż salon Kinga Rodzianko!

kinga_logo.jpg

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;