Wiersze Zbigniewa Herberta ruszyły w miasto za sprawą ogólnopolskiej akcji PODARUJ WIERSZ. Dzięki wsparciu naszych czytelników, Młodzieżowej Rady Miasta, Klubu Literackiego oraz Rady Miasta Siemiatycze w bibliotece powstały dziesiątki kopii ręcznie przepisanych utworów Herberta. Dzisiaj zaś wiersze trafiły do rąk mieszkańców miasta. Mamy nadzieję, że projekt PODARUJ WIERSZ pozwoli Państwu odświeżyć w pamięci twórczość tego znakomitego pisarza!

Idea akcji jest bardzo prosta. Do końca września w naszej bibliotece oraz filii dostępna jest pamiątkowa papeteria oraz tomiki wierszy Herberta. Wystarczy przepisać wybrany wiersz i wręczyć go wybranej osobie. Inicjatorem akcji PODARUJ WIERSZ jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta.

Zapraszamy!