Miło nam poinformować, że dzięki realizacji zadania „Czytam, więc jestem – Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią” nasza biblioteka dysponuje sprzętem i programami umożliwiającymi realizację digitalizacji dokumentów wielkoformatowych. Digitalizacja, czyli skanowanie kolejnych stron czasopism o formacie większym niż A4, zszytych i oprawionych w roczniki.

Pracę, w tym nowym dla nas obszarze, zaczynamy od "Głosu Siemiatycz", lokalnej gazety istniejącej od 1990 roku. Zadanie będziemy realizować we współpracy z redakcją tygodnika Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz i pod jej patronatem.

Cieszymy się, że będziemy dysponowali nie tylko wersją papierową tego, jakże ważnego dla naszej historii lokalnej, czasopisma.