Dzień Archiwisty obchodzono również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Z tej okazji odbyło się spotkanie promujące zasoby archiwów, a przede wszystkim Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie oraz publikacje historyczne powstające na bazie materiałów archiwalnych. Gośćmi, a także współorganizatorami wydarzenia, byli archiwiści, pracownicy AGAD: Rafał Górny i Magdalena Morawska.

Dziś, wspólnie staraliśmy się zachęcić do przeczytania jednej z ostatnich publikacji historycznych o charakterze popularnonaukowym, jaką jest książka Rafała Górnego „Dotknąć historii. Obraz Podlasia w świetle dawnych archiwaliów malowany współczesną fotografią”, wydana nakładem Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. Fotografie do książki wykonała Natalia Kwiek, młoda fotograficzka pochodząca z Malca w gminie Ciechanowiec.
Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć premierę amatorskiego filmu promującego publikację i Podlasie, jako jedną z piękniejszych krain. Bezpośrednio po filmie był czas na pytania i rozmowę z autorami książki.
Dzięki współczesnym, nowym możliwościom jakich dostarcza Internet, w stosunkowo krótkim czasie mogliśmy podzielić się z odbiorcami tym, co naszym zdaniem jest ważne poznania i zachowania w pamięci – transmisja wydarzenia online, którą prowadziła Magdalena Morawska (AGAD: dostępna: AGAD Warszawa).

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Siemiatycze Henryk Tomasz Czmut, Eryk Kotkiewicz i Karol Kamiński, historycy, pracownicy Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, przewodnicy turystyczni, kierownicy i pracownicy bibliotek, obecni także byli zainteresowani historią naszej małej ojczyzny mieszkańcy.
Dziękujemy, że byliście z nami!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;