Pandemia spowodowała realne zmiany niemal w każdej dziedzinie życia. Dla wielu z nas funkcjonowanie w sferze wirtualnej, praca zdalna i komunikowanie się na odległość stały się standardem. Umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości jest warunkiem przetrwania wielu instytucji, w tym bibliotek publicznych. Dlatego, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników i odbiorców oferty kulturalnej biblioteki, postanowiłyśmy rozwinąć nasze kompetencje cyfrowe.

MBP w Siemiatyczach  znalazła się wśród 36 bibliotek z całego kraju, zakwalifikowanych do projektu „Biblioteka online – program szkoleniowy”. Przy wsparciu doświadczonych trenerów, będących jednocześnie praktykami pracującymi w bibliotekach, ukończyłyśmy intensywny cykl szkoleń, umożliwiających zdobycie nowych umiejętności, zapewniających skuteczne działanie całego zespołu biblioteki z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych oraz przygotowanie efektywnej, atrakcyjnej oferty biblioteki w formule online. Projekt dostarczył nam nie tylko wiedzy i praktycznych umiejętności. Kontakt z bliźniaczymi instytucjami z innych zakątków Polski stworzył znakomitą okazję do wymiany wrażeń i doświadczeń, był niezwykle inspirujący, motywując do dalszych twórczych działań w zakresie promocji czytelnictwa. Do realnego uczestnictwa w  efektach projektu „Biblioteka online – program szkoleniowy” zaprosimy mieszkańców Siemiatycz już niebawem!

Projekt „Biblioteka online – program szkoleniowy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;