„Jak robić to robić, jak nie robić to nie robić”

The M.A.S.K. prezentuje

Dona Diega – Monika Gliwa
Antonio – Krzysztof Olejniczak

O spektaklu:
„Gdy gniew i miłość połączą się w kobiecie w jedno piekło, nie ma takiej przeszkody, której by na drodze do swojego celu nie usunęła.”
Dona Diana na moście Anzures w Valladolid poznaje pięknego młodzieńca don Martina de Ortegę. Młodzi zakochują się w sobie, a don Martin obiecuje dziewczynie ślub. Jego ojciec nie wyraża jednak zgody na związek syna ze zubożałą szlachcianką i wysyła go do Madrytu jako don Gila de Albornoz w celu poślubienia bogatej Doni Inez. Zraniona i porzucona Diana za cel stawia sobie zemstę na ukochanym. Przywdziewa strój Don Gila i wyrusza za Martinem. W drodze towarzyszy jej służka Quintana i roztrzepany Caramanchel.

O teatrze:

THE M.A.S.K. w roku 2012 założył absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Mateusz Sacharzewski. Nasza siedziba znajduje się
w Kreatywnym Centrum Kultury. Na „Kreatywnej” scenie premierę miały wszystkie dotychczasowe spektakle a działający w teatrze młodzi ludzie tworzą historię - historię teatru w Bielsku Podlaskim.

Członkowie zespołu, który stworzył Zielonego Gila działają w szeregach The M.A.S.K. Od kwietnia 2019 roku. Do tej pory mają na koncie musical oparty o tekst Julii Holewińskiej Akademia Pani Beksy oraz spektakl od podstaw stworzony przez nich „Takie tam o takich tam”. Jest to grupa młoda, zgrana, energiczna i niezwykle zdeterminowana do pracy.

Oprócz miłości do teatru łączy nas coś jeszcze. Działając, stajemy się sobie przyjaciółmi
a traktujemy jak rodzina. Bardzo cenimy sobie relacje w grupie, teatrze a wreszcie te z widzem. Naszemu działaniu przyświeca propagowanie dobrej myśli, emanujemy pozytywną energią, jesteśmy głośni, radośni a na wyjazdach zawsze nas pełno. Uwielbiamy się śmiać, najlepiej z samych siebie m.in. dlatego tworzymy głównie komedie. Nie jest to jednak jedynie sztuka dla sztuki. Mimo komediowego charakteru każdy nasz twór niesie ze sobą przesłanie. Czasem mniej lub bardziej ukryte.

Nie lubimy dołować innych, i bez tego wszyscy narzekają, że „świat jest szary, nudny i ponury”. Tworzymy więc na przekór temu wszystkiemu.

Nasze motto, to powiedzonko naszego szanownego plakacisty Krzysztofa „Kasztana” Piotrowskiego „Jak robić to robić, jak nie robić to nie robić.”

Źródło: The M.A.S.K