"...po narysowaniu Kwaśniewskiej, od której zaczęłam, wiedziałam już, że to dopiero początek. Z każdą kolejną historią zagłębiałam się w to coraz bardziej, nie było odwrotu…  (śmiech) Rysowanie, poznawanie ich biografii, to  była przygoda, pełna wzruszeń i dumy. Chciałam przypomnieć te wspaniałe kobiety, przywrócić je światu".

Anna Jakoniuk

Anna Jakoniuk – mieszkanka Kocka w województwie lubelskim, z zawodu architekt, z zamiłowania ilustratorka, rysowniczka, grafik, autorka plakatów, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Jej prace można oglądać w sieci na autorskim profilu fb „RysowAnki” oraz na Instagramie. Prywatnie miłośniczka motoryzacji dwu- i czterokołowej.
Grafika to jej hobby i pasja, którym autorka poświecą największą część swojego wolnego czasu więcej:  RysowAnki .

Spotkanie będzie okazją nie tylko poznania autorki, prezentowanych w bibliotecznej galerii grafik ale również porozmawiania na tematy łączące Kock i Siemiatycze, a m.in. o ks. Annie Jabłonowskiej. Będzie również możliwość zakupu grafik, koszulek z garfikami, kubeczków i itp.
„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela.
Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki,
wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń. Ja jestem właśnie w tej podróży, a moim statkiem jest sztuka.
Chcę na chwilę zawinąć do brzegu i spotkać się z Wami w moim świecie”.

Wystawę można oglądać w bibliotecznej galerii odrobina kultury od 1 do 31 pażdziernika 2021 r., w godzinach otwarcia biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!