„Miasto glin” Karin Slaughter - gratka dla lubiących literaturę łączącą obyczajowość z kryminałem. Realny opis sytuacji społecznej kobiet pracujących w męskim zawodzie, jakim jest zawód policjanta. Stan Georgia, jako jeden z najdłużej pozostających w tzw. tyle innych stanów USA, jeśli chodzi o prawa kobiet do zakładania kont w banku, podejmowania pracy i w ogóle miejsca kobiet w męskim świecie. Bardzo obrazowo autorka opisała zachodzące przemiany obyczajowe, historie bohaterów, ich walkę o swoje miejsce w społeczeństwie. Wskazała też z wyczuciem i wiedzą psychologiczną wpływ tych zwyczajów i prawa na zachowanie, a w zasadzie wychowanie i kształtowanie się ludzkich postaw.

Lektura warta uwagi również ze względu na wątek kryminalny, choć stanowi on właściwie pretekst do opisania istotniejszych zjawisk, jeśli oczywiście szuka się w lekturze czegoś więcej niż tylko kilku trupów.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;